Home»Zodiak»Horoskopi i PAOLO FOX për ditën e enjte, 13 shtator 2018

Horoskopi i PAOLO FOX për ditën e enjte, 13 shtator 2018

Shenjat më me fat (5 Yje)

VIRGJERESHA

Jupiteri së shpejti do të jetë në një pozicion disonant dhe kështu që nëse keni qenë duke debatuar me një të dashur, këto ditë ose ka kontrata dhe biznesi për t’u shqyrtuar, përpiquni t’i zgjidhni deri në nëntor sepse më pas, të veproni mund të jetë më e komplikuar dhe zgjat më shumë. Jo të gjithë të lindurit e kësaj shenje janë të përpiktë dhe të saktë, por në përgjithësi ju keni një rend mendor që ju lejon të organizoni më mirë gjërat tuaja. Një tjetër veçori që dallon të lindurit e shenjës është fakti se ata kujdesen për privatësinë e tyre.

PESHORJA

Për horoskopin e së enjtes, 13 shtator ju mund të mbështeteni në një qiell plot emocione. Kur jeni të lodhur dhe ndiheni nën presion, përpiquni ta lehtësoni tensionin duke qarë. Është shumë e zakonshme për ata që lindin në këtë shenjë, pavarësisht nga mosha e tyre. Ju jeni shumë emocionalë dhe kur ndjeheni shumë të shqetësuar, reagoni në këtë mënyrë. Çdo gjë në këto ditë ju bën nervozë, por nëse për t’u ndjerë më mirë, ju duhet të tregoni emocionet tuaja ose të shfryni me një mik, mos hezitoni të bëni atë që ndjeni.

BRICJAPI

Që ditën e enjte, 13 shtator keni një emocion të bukur rrugës tuaj. Ju jeni duke u përpjekur për të rindërtuar jetën tuaj, ju nuk pranoni që dikush t’ju japë një rezultat tashmë të gatshëm, angazhoheni për të ndërtuar vetë fatin tuaj, suksesin tuaj dhe është normale që mund të ketë disa vonesa. Sot dhe nesër ka më shumë mundësi për veprim dhe përfshirje. Nëse një person ju pëlqen, mos hezitoni ta tregoni.

PESHQIT

Për horoskopin e së enjtes, 13 qershor ka një gjendje astrologjike pozitive, ju jeni në qendër të skenës dhe keni mundësinë të tregoni sa me vlerë jeni. Deri në fund të vitit, mund të arrini shumë. Ju duhet të gjeni më shumë qetësi brenda jush, kohët e fundit ju keni qenë shumë nervozë dhe të shqetësuar. Megjithatë, nuk mungojnë arsyet e acarimit, veçanërisht nëse për shumë javë jeni mbyllur në vetvete, tani ju gjeni forcën dhe guximin për të sfiduar veten, për të jetuar emocionet në një mënyrë pak më të lumtur.

Me 4 Yje

BINJAKET

Nuk ju pëlqen të bëni gjithmonë të njëjtat gjëra, ju jeni një shenjë që nuk toleron rutinën që të shfaqeni tolerantë në situata të caktuara të pakënaqshme për ju. Tani përpiquni t’i merrni gjërat në një mënyrë më të lehtë dhe më ironike. Nëse ka probleme nuk do të dekurajoheni, por përqendrohuni te optimizmi që ju dallon. Ju jeni një shenjë shumë e lehtë, aq shumë saqë nganjëherë ju shkëputeni nga realiteti.

GAFORRJA

Ekziston një gjendje e mirë astrologjike për ndjenjat, Jupiteri është i favorshëm dhe në këtë moment ju doni të jetoni jetën në një mënyrë më serioze. Saturni është kundër, por përpiquni të përqendroheni në gjëra pozitive, pavarësisht nga vonesat dhe ngjarjet e paparashikuara. Mundësitë nuk mungojnë, lajmet e mira po vijnë, por për të arritur mirëqenien, është e nevojshme të punoni fort.

LUANI

Për horoskopin nesër dhe në këto ditë të ardhshme, ju do të jeni pak mbi palët. Ju jeni shumë kritikë dhe nuk hezitoni që të gjykoni gjithçka rreth jush. Në dashuri mund të keni nevojë të rishikoni diçka, duhet të flisni për ndjenjat, edhe pse për çiftet më në krizë, mund të vendosni që të merrni një pushim. Pak lajme nga puna.

AKREPI

Me Jupiterin dhe Venusin nuk është një periudhë e dobishme për qartësi brenda jush. Ju jeni një shenjë shumë e fortë, por nganjëherë përfshini njerëz që nuk e meritojnë vëmendjen tuaj. Tani është koha për të rizbuluar ekuilibrin e brendshëm. Nëse keni pasur probleme në të kaluarën, tani është koha të rizbuloni qetësinë tuaj. Nëse ka një armik që mund të mposhtet, tani është koha për t’u kthyer dhe për të vepruar. Merrni një pushim dhe përpiquni të kujdeseni për mirëqenien tuaj pak më shumë, dhe të kujdeseni më shumë për lumturinë tuaj.

Me 3 Yje

DEMI

Të lindurit nën shenjën e Demit janë duke u përgatitur për të marrë më shumë. Përfitoni nga këto ditë për të vendosur rend në jetën tuaj. Këto ditë, nëse ka probleme në vendin e punës, të shkaktuar për shembull nga fakti që nuk besoni se jua kanë njohur meritat tuaja, tani do të keni mundësinë të thoni arsyet tuaja. Zakonisht jeni pak më të kujdesshëm, por në disa raste ju duhet të jeni pak më guximtarë për të pohuar arsyet tuaja dhe për të realizuar projektet tuaja. Në dashuri ju jeni mjaft nervozë dhe të shqetësuar, ju keni një qëndrim jo miqësor që mund t’i frikësoni ata që janë pranë jush.

SHIGJETARI

Ju jeni duke punuar shumë për të arritur kushtet e duhura për suksesin tuaj. Jupiteri është në gjendje të mirë, diçka po ndryshon në krahasim me të kaluarën. Ata që kanë lindur në shenjën e Shigjetarit konsiderohen shumë me fat, por ato janë të suksesshëm sepse nuk vendosin kufij dhe nuk e vënë veten në provë. Shumica e njerëzve të lindur nën këtë shenjë dhe të cilët janë të suksesshëm e kanë vënë veten në provë dhe kanë eksperimentuar në fusha të ndryshme, përpara se të marrin përfitimet. Nëse keni aftësi, shtatori do të jetë muaj i fuqisë së madhe.

Me 2 Yje

UJORI

Jupiteri është në një pozicion të komplikuar dhe për këtë arsye ju keni përshtypjen se humbni kohë ose nuk jeni në gjendje të merrni rezultatet e dëshiruara, përkundër përpjekjeve. Që në maj keni një Uran disonant dhe pastaj e gjeni veten në një gjendje mjaft të komplikuar. Rezultatet e fituara nuk janë ato që shpresoni, në këto ditë mund të keni nevojë të rishikoni disa çështje profesionale, ndoshta të krijoni një aktivitet më të pavarur. Jeni pak të rënë nga humori, mos u kapni me të tjerët.

DASHI

Ju jeni duke jetuar një fazë të caktuar, për më tepër të pavendosur. Kjo është një fazë anormale për ata që kanë lindur në këtë shenjë, të cilët zakonisht kanë një qëndrim mjaft të drejtpërdrejtë dhe të vendosur. Tani nuk e dini se cilat janë objektivat për të ndjekur, ka pasiguri rreth disa zgjedhjeve që mendoni se do t’ju çojnë në arritjen e objektivave të dëshiruara. Ju nuk e dini nëse disa zgjedhje janë të drejta apo jo.

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *