Home»Zodiak»Horoskopi i PAOLO FOX, E SHTUNE 22 SHTATOR 2018

Horoskopi i PAOLO FOX, E SHTUNE 22 SHTATOR 2018

Peshqit, 10: 

Ju keni mundësinë për të arritur sukses. Ju jeni një shenjë instinktive, keni nevojë në këtë kohë që të keni njerëz të afërt që ju japin forcë të madhe dhe më shumë energji. Nëse ka diçka për t’u shqyrtuar në punë, kjo mund të jetë një fundjavë me shpresë të madhe dhe vitalitet të madh.

Gaforrja, 9: 

Ju jeni qendra e vëmendjes, ju jeni në një gjendje veçanërisht të rëndësishme dhe që duket. Saturni, megjithatë, është në opozitë, dhe tregon se ka pengesa të vazhdueshme që ju vënë në provë. Shtatori, tetori dhe nëntori do të jenë gjithashtu muaj të dobishëm për të marrë më shumë konfirmime në punë. E diela do të jetë pozitive: dashuria dhe puna me pesë yje. Në javët e ardhshme do të merren vendime të rëndësishme që gjithmonë ndikojnë mbi punën.

Bricjapi, 8: 

Ju duhet të tejkaloni vështirësitë dhe shqetësimet që kanë të bëjnë me të kaluarën tuaj. Tani është koha për t’u rigjeneruar dhe për të ndërtuar diçka të re për të ardhmen. Ju jeni një shenjë konservatore, e cila po përpiqet të shkëpusë veten nga pikat e saj të referencës. Nëse ka diçka të gabuar, kjo është koha e duhur për të luftuar dhe për të përmirësuar gjendjen tuaj, ndoshta ri-vlerësimin e disa zgjedhjeve. Familja do të luajë një rol qendror në ditët në vijim. Ju do të gjeni më shumë qetësi të dielën.

Akrepi, 8: 

Horoskopi për datën 22 shtator sinjalizon dashuri dhe punë me pesë yje. Ju jeni një shenjë që në disa raste është mjaft intolerante. Ju ndoshta do të keni një qëndrim armiqësor ndaj atyre që u përpoqën t’ju pengojnë dhe t’ju ngadalësojnë. Kështu që përpiquni të mendoni mirë para se të thoni atë që keni në mendje. Ka rrezik të thoni më shumë se duhet dhe pastaj të pendoheni. Rimëkëmbje do të keni edhe gjatë ditës të dielën, gjithashtu e favorizuar nga prania e një hobi të favorshëm. Ka një shqetësim në familje, disa probleme kanë të bëjnë me një të dashur.

Peshorja, 7 1/2: 

Po kaloni një fazë stresuese që e keni përjetuar ndërmjet të hënës dhe të martës. Është e mundshme që gjatë pjesës së parë të javës keni pasur mjaft vështirësi dhe ju është dashur të përballeni me një krizë të vogël, nga e cila megjithatë mund të dilni në krye. Edhe pse keni pasur këto vështirësi, gjatë fundjavës, do të keni mundësinë të rikuperoni. Ndoshta dikush ju ka zhgënjyer, dhe gjatë ditëve të së shtunës dhe të dielës do të keni mundësi të sqaroheni. Saturni është ende disonant dhe ju duhet të punoni shumë për të arritur atë që dëshironi. 

Binjakët, 7 1/2: 

Hëna këtë fundjavë është vendosur në shenjën e Ujorit, një shenjë pozitive e ngjashme me Binjakët. Për horoskopin nesër të shtunën, 22 shtator 2018 do të jetë një ditë mjaft pozitive, dashamirësia dhe gëzimi juaj do të jenë në qiell. E diela do të jetë gjithashtu një ditë force, por duhet kohë për të reflektuar dhe realizuar pritshmëritë.

Dashi, 7 1/2: 

Gjatë verës ju keni vënë në pikëpyetje disa herë marrëdhënie të caktuara. Gjithashtu nga pikëpamja e punës, duhet shumë durim. Shumë në këtë moment ndihen në fije të perit dhe mund ta humbin durimin me lehtësi. E diela do të jetë një ditë rimëkëmbjeje. Përshtatje e mirë me Demin, me të cilin një kuptim i mirë mund të lindë edhe nga pikëpamja fizike. Me Ujorin ju mund të bëni projekte interesante, ndërsa me Binjakët kjo është një tërheqje në shikim të parë.

Shigjetari, 7: 

Ju jeni një shenjë që shihni nga e ardhmja dhe ju ndiheni të dekurajuar e të hutuar vetëm kur besoni se në jetën tuaj nuk ka alternativa dhe mundësi për t’u përfshirë. Kufizimi i vetes në këtë periudhë mund të jetë mungesa e lajmeve ose e rasteve. Në dashuri ju do të shpërbleheni më në fund. Njerëzit e rinj vlerësojnë transferimet dhe mundësitë më të favorshme, ndërsa njerëzit më të pjekur mund të mendojnë të përkushtohen më shumë për hobi dhe për të dashurit e tyre. 

Demi, 7: 

Në këtë periudhë duhet të luftoni për të marrë atë që dëshironi. Ka disa të lindur në shenjën e Demit, të cilët kanë pasur guximin të ndryshojnë. Të tjerë nuk kanë qenë në gjendje të përfitojnë nga disa mundësi në avantazhin e tyre. Ka tensione dhe pakënaqësi në marrëdhëniet me të tjerët, të përcaktuara gjithashtu nga mërzia. Disa tensione gjithashtu mund të lindin sepse të tjerët nuk janë të gatshëm të pranojnë ndryshime të caktuara që po bëni. 

Luani, 7: 

Sipas horoskopit të Paolo Fox, do të gjeni veten në një gjendje të veçantë astrologjike. Tani për tani po përjetoni një gjendje të sikletshme. Ju jeni të detyruar të pranoni një gabim, ka të ngjarë që ju duhet të ofroni një histori sepse në muajt e fundit ju jeni ndier nën presion. Edhe ata që kanë punuar shumë, paralajmërohen se ka konfirmime dhe fitime që janë të ngadalshme për t’u arritur. Kush është vetëm ndjen keqardhje për të kaluarën.

Virgjëresha, 7: 

Deri në fund të vitit, dhe gjithashtu gjatë vitit 2019 do të ketë një rënie të lehtë. Do të jetë një ngadalësim që do të ndikojë kryesisht në mjedisin e punës. Të gjitha çështjet e pazgjidhura në muajt e fundit dhe që nuk janë të suksesshme, mund të komplikohen deri në dhjetor. Ju nuk duhet të humbisni kohë, kjo është koha e duhur për të organizuar në detaje shumë çështje praktike dhe burokratike që kanë mbetur në pritje. Këtë fundjavë ju do të duhet të merreni me Hënën në opozitë, që tregon se ndoshta dikush nuk është në anën tuaj.

Ujori, 7: 

Duhet të shkoni në këtë fundjavë në një vend të qetë, edhe nëse disa shqetësime nuk ju lejojnë të ndiheni plotësisht të kënaqur me atë që po bëni. Mund të jetë e pashmangshme që ju duhet të shqyrtoni disa vendime të së kaluarës. Ju jeni një shenjë që nuk e lejon veten të ndikohet nga të tjerët. Kjo fundjavë do të jetë pozitiv, por në përgjithësi tensionet dhe keqkuptimet në familje dhe në marrëdhëniet ndërpersonale do vazhdojnë.

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *