27/09/2018

Të gjitha gratë janë tërheqëse dhe unike, por ka disa që kanë më shumë fuqi se të tjerat për të joshur. Dashi: Vajzat e kësaj shenje janë mësueset e joshjes, atyre nuk u duhet të bëjnë shumë gjëra për të tërhequr vëmendjen. Bricjapi: Kur një grua e Bricjapit dëshiron të

E shkuara ka çaste dhe orë të hidhura, mos ma kujto për shembull, më pe me duar të lidhura, mos ma kujto! Për shembull, më pe në rruge të pire, mos ma kujto, Të pirë e të humbur, të sharë e të grirë, mos ma kujto! Për shembull, më rrahën

Më poshtë do të mund të lexoni disa nga thëniet më të veçanta nga Nelson Mandela. “Karakteri përcaktohet nga mënyra se si i trajton ata që nuk mund të bëjnë dot asgjë për ty”. “Nëse na shkaktojnë një plagë të thellë, ne asnjëherë nuk arrijmë të shërohemi vërtet, deri në

Ti ke pas’ pa do koh’ edhe ma t’vshtira, Ti ke pas’ hjek, ma shum’ mjerim, Prandej qindro burrnisht sikur përpara E mos u tremb, por ki guxim! Shum’ dallgë t’rrepta ti i pate hjekun, Që ty t’u turrshin me rrëmbim, E pra mbasi der sot trimnisht qindrove, Ti mos

Gaforrja, 5 yje:  Ju nuk duhet të dekurajoheni sepse aspekti i shkëlqyer i Jupiterit është një element force për ju. Edhe nëse diçka nuk shkon si dëshironi, nuk duhet të heiqni dorë. Së shpejti do të keni një konfirmim, por mos e nënvlerësoni angazhimin tuaj, sepse muajt e ardhshëm dhe

Në yje ka shumë gjëra të shkruara, sidomos për dashurinë! 1.Gaforrja Gaforrja njihet si shenja e shtëpisë dhe familjes, si rrjedhojë është më e predispozuar për të marrë hapin e parë drejt një lidhjeje serioze. Gaforret dinë t’u japin partnerëve dashurinë dhe vëmendjen e merituar dhe t’i vendosin gjithmonë në