22/09/2018

Peshqit:  Kjo fundjavë do të jetë shumë interesante, sidomos nga pikëpamja sentimentale. Dita më e mirë është e diela, veçanërisht për ata që duan të jetojnë një dashuri të re. Ju mund ta lini veten të shkoni pak më tej dhe ndoshta të hakmerreni kundër atyre që ju kanë bërë

Ushqimet e pasura me fibra janë aleatë të shkëlqyeshëm për shëndetin tonë. Ata ulin kolesterolin dhe sheqerin në gjak, nxisin funksionimin e mirë të zorrëve dhe na ndihmojnë të kthehemi në formë. Ja se si të mbusheni me fibra duke konsumuar ushqime që përmbajnë më shumë. Misri është një burim

Horoskopi ka ndikimin e tij në lidhje me krijimin e çifteve perfekte. Në këtë artikull, sipas intv.al kemi renditur çiftet ideale, sipas shenjës së horoskopit. 1. Peshqit- Luani Peshqit jetojnë me ëndrra në shumicën e kohës , ndërsa luani e kundërta e tij. Luanët janë të vendosur dhe i realizojnë

Për dy ditë futemi në sezonin e Peshores, një prej shenjave më interesante të zodiakut Peshorja është një ndër shenjat më të vërteta ! E urren gënjeshtrën, e nuk fshihet pas tyre! Përkundrazi në çdo situatë janë të drejtpërdrejtë, pasi nuk u pëlqen të shtiren. Peshoret janë gjithashtu shumë empatikë

Shpalosa letrën. Ishte shkruar në farsi. Nuk mungonte asnjë pikë, presje, fjalët dalloheshin qartë nga njëra-tjetra. Shkrimi, me qartësinë e vet, ngjante gati fëmijëror. Fillova të lexoja: “Në emër të Allahut të madh, Mëshirëplotit, Amir aga, me respektin tim më të thellë, Farzana xhan, Sohrabi dhe unë lutemi që kjo

Sallata jeshile është një nga produktet që konsumohet më shpesh në tryezat tona, shpesh pa i njohur mirë vlerat ushqyese të saj në organizëm. Ajo është e përbërë nga një sasi e lartë uji, vitamine A, vitamine C, vitamine B6, vitamine K, betakarroteni, si dhe nga një sërë mineralesh. Ndërkohë,