16/09/2018

Shenjat më me fat Gaforrja: Gushti nuk ka qenë një muaj i thjeshtë për ndjenjat, por tani po shkoni drejt një periudhe më paqësore dhe më të lehtë për t’u menaxhuar. Ajo që ka rëndësi është të përpiqeni të mbani një shkëputje të caktuar nga situata të të kaluarës, që

Noam Chomsky shkallmon polemikën e djathtë – e majtë: “Demokratët kanë braktisur klasat punëtore, por Partia Republikane është më keq se Hitleri. Ju shpjegoj edhe pse” Gjuhëtar, filozof, akademik, teoricien i komunikimit dhe aktivist politik, Noam Chomsky nuk ka nevojë aspak për prezantim… Në Shtetet e Bashkuara dhe në Europë

Çfarë parashikojnë yjet, sipas Paolo Fox, për këtë ditë të parë të javës, e hënë 17 shtator 2018? Shenja e DASHIT do të gjendet brenda një periudhe prej 48 orësh, jashtëzakonisht të rëndësishme dhe pozitive, si për zhvendosjet e mundshme në një nivel profesional, ashtu edhe për marrëdhëniet sentimentale dhe

Ndikimi i yjeve favorizon në tradhti, duke reaguar në mënyra të ndryshme sipas shenjës zodiakale. Ndër shenjat më të rrezikuara janë: Binjakët në vendin e parë, të ndjekur nga Peshorja dhe Peshqit. Shenjat tradhtare Dashi: është një shenjë tradhtare. Preferon të tradhtojë për dëshirë dhe për mendjemadhësi, por zjarri i

Mund të mos e dini, por disa prej sjelljeve tuaja janë tërësisht të parashikueshme. Mbi të gjitha nëse analizohen nga këndvështrimi i Zodiakut. Mbani parasysh që disa tipare të personalitetit tuaj mund të zbuten apo shmangen, me ndihmën tuaj. Kuptoni të vërtetat mbi veten tuaj, që zbulojnë mënyrën si ju

Akrepi:  Sipas horoskopit të Paolo Fox, ju jeni ndër shenjat e preferuara të yjeve, ju mund të mbështeteni në një gjendje astrologjike pozitive në të ardhmen. Ju jeni protagonist në muajt e ardhshëm. Shmangni të qenit tepër kritik ndaj vetes. Edhe nëse jeni të pasigurt, nuk doni që të tjerët