14/09/2018

Shenjat e zodiakut do të përballen me sfida në ditët në vijim. Kjo mund t’i komplikojë gjërat në fillim, por është e rëndësishme të mbani mend se do të merrni informacione të rëndësishme nga universi që do të ndihmojnë evolucionin tuaj. Peshqit Ju mund të ndiheni pak të frikësuar nga

Sipas një studimi të botuar në Open Mind, nuk është mungesa e inteligjencës që i shtyn njerëzit të besojnë të ashtuquajturat broçkulla shkencore, por mënyra se si reagojnë njerëzit me të cilët ndërveprojmë Pse disa njerëz refuzojnë të besojnë në faktet shkencore, të tilla si fakti se toka është e

Renditja sipas favorizimit të yjeve Peshqit 9 Ju pret një ditë e dobishme që ju të kuptoni se cilat janë angazhimet që duhet të realizoni. Kujdes nga ata që do të përpiqen t’ju fusin në telashe, sepse ju vijnë si një kërcënim. Në dhjetor do të ketë një tranzit të

E dashur bija ime, kur shokët e tu të fillores të të pyesin se pse mamaja nuk të futi në kurs anglishteje, rusishteje, apo arabishteje, se pse nuk të mësoi instrumenta muzikore, se pse nuk të regjistroi në kurs kuzhine, thuaji se mamaja jote mendoi që ti të gjeje kohën

Nga Peter Bergen & David Sterman Në gushtin e vitit 1988, 9 persona u takuan në shtëpinë e Osama Bin Ladenit në Peshauar të Pakistanit, për të krijuar një grup që do të luante një rol dramatik në formësimin e Shteteve të Bashkuara të shekullit XXI-të. Ata e quajtën grupimin

Nga Ola Olsson Mafia siçiliane është ndoshta sot organizata më e famshme kriminale në botë. Ajo njihet se ekziston të paktën që nga vitet 1870, kur një pronar siçilian tokash, tregoi se si një grup lokal i anëtarëve të mafias, e kërcënoi me jetë dhe dëmtoi biznesin e tij, deri