08/09/2018

Jack Ma, një profesor i anglishtes u shndrrua në sipërmarrësin kinez më emblematik duke transformuar grupin e tij, Alibaba në një gjigand të tregtisë së rrjetit, i cili po e braktis presidencën. ”Nuk është fundi i një epoke, por tregtia e një ere të re”, – u shpreh Ma këtë

Nga Manuel Lafont Rapnouil & Tara Varma & Nick Witney “A kemi nevojë për bombën bërthamore?”, pyeste muajin e kaluar në faqen e saj të parë “Ëelt am Sonntag”, një nga gazetat më të mëdha gjermane. Në një ese, politologu Kristian Hacke u përgjigj “po”, duke argumentuar se “për herë

Nëse për një çast Zoti do të harronte se jam një kukull lecke e do të më dhurojë paksa jetë, ka gjasa se nuk do të them gjithçka që mendoj, por patjetër do ta mendoj çdo gjë që do ta them. Do t’iu jepja vlerë gjërave, jo për vlerën që

Trupi e paralajmëron njeriun për sëmundje të ndryshme në forma të çuditshme. E njëjta gjë ndodh edhe për atakun kardiak. Trupi kalon në disa faza për një muaj rresht dhe ne fund të të gjitha fazave, pritet të ndodhë ataku kardiak. Informohuni më poshtë dhe bëni një kontrroll mjekësor nëse

Të gjithë shenjat e horoskopit kanë cilësitë e tyre me të mirat dhe mangësitë. Sipas astrologoëve femrat që i përkasin shenjave të Binjakëve dhe Akrepit, janë femra inteligjente, të guximshme dhe me qëndrimin e tyre ua fusin frikën meshkujve deri në palcë. Dashi Shpesh thuhet se ato nuk kanë “qime

ME TE FAVORIZUARAT SHIGJETARI Do të jetë një fundjavë interesante, dashuria mirë dhe gjithashtu marrëdhënia juaj në familje. Nëse ka pasur tensione dhe keqkuptime, më në fund mund të rkuperoni dhe të rivendosni një qetësi më të madhe. Pra, përfitoni nga e shtuna dhe e diela, 9 shtator 2018 për