29/08/2018

Vëmendja jonë drejtohet nga gjendjet tona emocionale. Ajo që ne priremi të identifikojmë së pari mund të jetë një reflektim i gjendjes aktuale të mendjes. Imazhe të dyshimta, për shembull, mund t’ju ndihmojnë të kuptoni më mirë veten dhe qëndrimin tuaj, bazuar në atë që vendosni sipas prioriteteve tuaja, pa

Cilat janë dy shenjat më me fat për sot? LUANI Dita e sotme nuk do jetë shumë pozitive. Ka rrezik të keni debate me partnerin tuaj pasi nuk do iu pëlqejë sjella e tij kohët e fundit dhe mungesa e respektit për ju. Gjithsesi veproni me takt që gjërat mos

Dashi Ditë përgjithësisht pozitive do jetë kjo e sotmja. Edhe pse do jeni paksa irritues, ai qe keni ne krah do jetë shumë i duruar dhe do iu lërë të shpreheni si të doni. Shtoni fjalët e ëmbla dhe përkëdheljet që gjërat të shkojnë mirë. Ju beqarët do hidhni hapa

1. Kjo shenjë është jashtëzakonisht shumë komunikuese. 2. Binjakët është një nga shenjat më inteligjente të zodiakut. 3. Të lindurit në këtë shenjë kanë dhuntinë e kryerjes së detyrave të ndryshme në të njëjtën kohë. 4. Personat e lindur në këtë shenjë mund të përshtaten në mjedise të ndryshme dhe

Sëmundja e zemrës është e shpeshtë tek njerëzit me diabet. Statistikat nga Shoqata Amerikane e Zemrës vlerësojnë se sëmundjet e zemrës dhe sulmet në tru janë përgjegjëse për 2/3 deri në ¾ e vdekjeve në mesin e personave me diabet. Derisa të gjithë njerëzit me diabet kanë shanse të rritura

Rusia ka pozicionuar disa shumë anije luftarake në Detin Mesdhe, në atë që mediat ruse e kanë cilësuar si prezencën më e madhe në këtë pjesë, prej kur Rusia ka ndërhyrë në luftën civile siriane më 2015. Këto përforcime kanë ardhur pasi aleati i Rusisë, presidenti sirian, Bashar al-Assad besohet