27/08/2018

Cilën letër ke zgjedhur? Nëse ke zgjedhur letrën e parë… Kjo letër dëshiron të të tregojë se ka ardhur momenti, kur të duhet të vendosësh në ekuilibër gjithçka që bën, ndaj merr frymë thellë dhe ji i kujdesshëm me vendimet që merr dhe me marrëdhëniet që ndërton. Mendohu mirë përpara

Pothuajse të gjithë e kanë pasur atë “zilinë” ndaj dikujt në jetë, por nganjëherë kjo ndjenjë mund të bëhet diçka e sëmurë. Ajo që pak njerëz e dinë është se disa shenja të zodiakut kanë më shumë gjasa të posedojnë këtë anë të errët.  Gaforrja Është një nga shenjat që

Kohë më vonë e ndofta më shumë, Kur të ketë bleruar një dardhë Dhe kur lumi në prill të zbresë me shkumë, Unë e di, do vij me kalin e bardhë. Para jush do shfaqem, – që s’patët fat të më njihni, Se disa nga ju vërtet u lindën më

“Moda kalon, stili mbetet” COCO CHANEL “Eleganca është e vetmja bukuri që nuk zbehet kurrë” AUDREY HEPBURN MBRETERESHA ELISABETE I ANGLEZE, 1533-1603 Elisabeta është ndoshta një prej influencueset më të mëdha të modës që ka jetuar ndonjëherë, teksa shijet e saj vendosnin tendencat në Angli, për gjysmën e dytë të

Me përjashtimin e Donald Trumpit nga funerali i tij, John McCain i dërgoi një mesazh të fundit kuptimplotë presidentit amerikan. Ditët e vajtimit të senatorit të Arizonës, përfshirë homazhet në Capitol dhe shërbesën në Katedralen kombëtare të Uashingtonit, do të jenë diçka më shumë sesa thjesht nderim i një udhëheqësi

LONDËR – Në ditët e fundit, Kate Middleton ka shqetësuar jo pak popullin anglez,  për shkak të disa fotove që tregojnë një shenjë të madhe dhe misterioze në anën e majtë të kokës, që duket të jetë një plagë. Një detaj jo i parëndësishëm, por deri më tani askush nuk