25/08/2018

Cilat janë dy shenjat që sot do u prijë më shumë fati? Gaforrja Gjatë kësaj dite do dini si te veproni në çdo situatë dhe do i kaloni që të gjitha pengesat që do ju dalin para. Nëse keni një lidhje do jeni gjithë kohës në humor të mirë. Do

Dashi Lëreni veten të lirë sot dhe shijoni çdo moment ashtu si t’iu vijë. Shqetësimet dhe meraket lëruani të tjerëve. Nëse jeni në një lidhje do keni më shumë besim tek vetja dhe nga ana tjetër do i pranoni gabimet e bëra. Për ju, bashkëpunimi me partnerin është më i

Kur Papa Françesku puthi vogëlushen Gianna Masciantonio në vitin 2015, shumë e panë si një sinjal inkurajues, pasi ajo ishte diagnostikuar me tumor në tru. Shpresat e mbijetesës ishin aq të pakta sa doktorët i thanë familjarëve që vajza e tyre nuk do arrinte të festonte as ditëlindjen e saj

Truri femëror reziston më mirë se ai i meshkujve. Kështu lufta mes gjinive në hapësirë duket se anon gjithnjë e më tepër në ngjyrën rozë. Sipas kërkimeve më të fundit, rezulton se truri i femrës i reziston shumë më mirë bombardimit të rrezeve të rrezikshme  kozmike. Kërkimi është kryer nga

Konsumimi i një luge vaj ulliri në ditë ju ndihmon që të jetoni më gjatë.  Ky është konkluzioni i kryer nga specialistet e Qendrës Kombëtare Amerikane Kundër Kancerit. Studiuesit janë bazuar në statistikat e 500 mijë amerikanëve, të cilët i kanë ndjekur dhe monitoruar për 10 vjet. Ata dolën në

Një ish-roje e Trump Tower, ka deklarur se ka njohuri në lidhje me një marrëdhënie që Presidenti Trump kishte me një grua, e cila rezulton të ketë një fëmijë. Ai pretendon se Trump e ka bërë fëmijën e jashtëligjshëm, në një kohë kur ishte i martuar jo me Melaninë por