30/07/2018

POEMA E MJERIMIT Kafshatë që s’kapërdihet asht, or vlla, mjerimi, kafshatë që të mbetë në fyt edhe të ze trishtimi kur shefftyra të zbeta edhe sy tëjeshilta që të shikojnë si hije dhe shtrijnë duert e mpita edhe ashtu të shtrime mbrapa teje mbesin të tanëjetën e vet derisa të

Ky është horoskopi për muajin gusht 2018 që JavaNews.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë muaji për të lindurit e çdo shenje, i përkthyer enkas për lexuesit tanë. Dashi Nuk do ju pëlqejë që të rrini të mënjanuar

Nga Jonas Driedger Fiks përpara samitit të Helsinkit me Putin, Trump pretendoi se Gjermania është “tërësisht e kontrolluar” nga Rusia , duke cituar tregtinë e madhe të naftës dhe gazit midis dy vendeve. Ai tha se Gjermania po i jep “miliarda dollarë Rusisë”, dhe se “tani ne duhet ta mbrojmë

Dashi Mendohuni mirë këtë javë dhe mos bëni gjëra të pamenduara me kujdes. Kreativiteti do ju ndihmojë të arrini më lart. Ju të dashuruarit do jeni të stresuar shumicën e kohës dhe shumë gjëra kane për t’iu ecur keq. Do i bërtisni në shumë momente atij që keni në krah

Dashi Qielli do hapet sot dhe do lindin rrezet e para te diellit. Nëse jeni në një lidhje do kaloni momente shumë të këndshme pranë atij që dashuroni dhe do ndiheni më të sigurt për të hedhur hapa më tej. Ju beqarëve nuk do iu joshin më aventurat kalimtare dhe

Binjakët Përgatituni për një ditë të ngrohtë dhe emocionuese sot. Nëse jeni në një lidhje do e forconi edhe më shumë marrëdhënien dhe do luftoni fort me rutinën që ka filluar t’iu pushtojë. Pasdite çdo gjë ka për të qenë më e bukur. Nëse jeni beqarë pasioni do ju pushtojë