22/07/2018

Dashi Nëse situata në ambientin e punës është e tensionuar, rezistoni! Relaksin mund ta rikuperoni në kohën tuaj të lirë, duke iu dedikuar kënaqësive të jetës. Në sferën financiare parashikohen probleme. Bëni kujdes! Demi Në aktivitetin tuaj do të keni mundësi të reja për të vlerësuar, atë që vërtetë ka

Në këtë fillim jave, këto janë dy shenjat më me fat. Gaforrja Ndikimi i Venusit dhe Marsit premtojnë një miksim intuite dhe grinte, gjë që do ju ndihmojë që të veproni me efikasitet si në punë edhe në shtëpi. Do të ndjeheni aktiv, dinamik dhe gati për të korrur fitimet

Më 20 korrik 1944, nënkoloneli Klaus von Shtaufenberg, vendosi një bombë në një takim në Strofullën e Ujkut, selinë ushtarake të Hitlerit, në një territor që sot i përket Polonisë. Qëllimi i tij ishte të vriste udhëheqësin gjerman. Një oficer karriere në ushtri, Shtaufenberg kishte parë luftime në shumë fushata

“Ty të dua si kurrë nuk kam dashur e si nuk do të dua më. Ti je dhe do të mbetesh e vetmja, e pakrahasueshme me asgjë tjetër. Eshtë diçka e pleksur dhe e thellë, diçka që më mban nga të gjitha anët, që kënaq të gjitha orekset e mia

Çdo vit, “Forbes”, “The Sunday Times”, publikojnë listën e njerëzve më të pasur në botë. Unë uroj që një ditë të jesh edhe ti pjesë e asaj liste, por sot dua të ta bëj të qartë se sa i/e pasur je ti. Këtë vit, në vend të pestë ishte Marc

Thënie nga Haruki Murakami “Ndërsa ecim përgjatë jetës, ne zbulojmë gradualisht se kush jemi dhe sa më shumë që zbulojmë, aq më shumë e humbasim veten”. “Nuk ka rëndësi se sa gjatë udhëton. Nuk ke për të ikur kurrë larg vetvetes”. “Kujtimet janë ato që të ngrohin përbrenda, por edhe