21/07/2018

Asgjë nuk është e pamundur! Personat me shenjën e horoskopit Akrep, janë shumë intensivë dhe jetojnë një jetë të ndezur. Ndodh që kur gjërat nuk shkojnë ashtu siç i kemi planifikuar, lëndohemi. E nëse kjo e fundit ndodh, duhet të kujtojmë që “Akrepi” është shenja që e merr veten shpejt

Xh. Edgar Huver (1895-1972), ishte një nga burrat më të pushtetshëm dhe të frikshëm në Shtetet e Bashkuara, drejtor i Byrosë së Hetimeve, që më vonë u bë FBI, nga viti 1924 deri në vitin e vdekjes së tij. Asnjë president amerikan, nuk pati guximin ta nxjerrë në pension, pasi

Dashi Përfitoni nga kjo fundjavë për të shmangur stresin dhe për të rigjetur të gjithë energjitë tuaja. Jeni lodhur shumë kohëve të fundit, ndaj ka ardhur koha që ti kushtoni më shumë vëmendje vetes. Nga ana e partnerit/es në biznes, do të merrni përgjigje të mira mbi çka prisni. Demi

Luani Kjo e diel do ju gjejë mjaft produktiv dhe të dobishëm. Edhe në dashuri do të rigjeni forcën që keni kërkuar prej kohësh dhe do të rezultoni mjaft tërheqës. Peshqit Kjo e diel është mjaft e favorshme për të rizgjuar pasionin dhe për të rigjetur bashkëpunimin e humbur me

E doja çmendurisht. Përse dashurojmë? A nuk është e çuditshme që për dikë, të ekzistojë në botë një qenie e vetme, një mendim i vetëm, një dëshirë e vetme, një emër i vetëm? Një emër që çel nga buzët, që vërshon si uji i një burimi, që ngjitet nga thellësitë

Në lundrime të gjata mes honesh plot llahtarë, Detaret shpesh herë thjesht për t’u zbavitur Kapin albatrosë, madhështorë zogj të detit Shokë ti kenë në udhëtimet e tyre të pafund … Dhe i lenë aty të lidhur keqas mbi kuvertë, Këta mbretër kaltërsish ligsht katandisur, Lolo krahë varur vajtueshëm hequr