16/07/2018

Këmbëngulje, fleksibilitet, vëmendje dhe aftësi perceptimi pamor. Ky test i thjeshtë është në gjendje të stimulojë të gjitha këto aftësi intelektuale. Mbaj shënim orën. Vi re me kujdes fotografinë, sa minuta të duhen për të gjetur lepurin në fotografinë më poshtë? Më pak se një minutë? Më shumë se pesë?

Nga astrologu italian, Branko Dashi Këtë javë nuk duhet të shqetësoheni aspak për jetën tuaj në çift sepse planetët do të mendojnë për gjithçka. Marrëdhënia me partnerin ka për të qenë e mrekullueshme. Beqarët do afrohen akoma më shumë me disa persona që kanë pëlqyer prej kohësh dhe do sigurohen

Më poshtë do të mund të lexoni disa nga thëniet më të bukura të një aktori të madh, si Denzel Washington: “Bëj atë që duhet të bësh, për të bërë më vonë atë që do të bësh”. “Mos i frymëzo të tjerët se si të jetojnë. Frymëzoji se si të

Gaforrja Është shenjë e njohur për gjendjet e ndryshme dhe luhatjet e humorit, por ndonjëherë bëhet e vështirë për t’i kuptuar se pse ndryshojnë humor aq papritur. Familja është gjithçka për personat e shenjës së Gaforres, duke u bërë shpesh edhe arsyeja e ndryshimit të humorit të tyre. Nga ana

Lexojini se me siguri do të gjeni situata të ngjashme me tuajën diku. Na ndodhin të gjithëve. E vetmja gjë më irrituese se sa shpifësit, janë budallenjtë që i dëgjojnë ata. Chris Jammi Dikush që të buzëqesh pak si shumë para syve, me siguri që do të ngërdheshet pak si

Mbron shëndetin mendor Studimet kanë treguar se personat që lexojnë rregullisht çdo ditë dhe e mbajnë vëmendjen përditë aktive përmes leximit, kanë 2.5 herë më pak shanse për të zhvilluar sëmundjen nervore degjenerative të Alzhaimerit. Redukton stresin Një studim i bërë në “University of Sussec” në vitin 2009 ka treguar