12/07/2018

Pasi mundi Belgjikën në gjysmë finale të martën, Franca fituesja e Kupës së Botës 1998 do të luaje me Kroacinë, e cila rezultoi fituese me Anglinë të mërkurën  për garën e tyre të fundit, finalen. Përpara ndeshjes së madhe, ‘TheScore’ shikon sesi këto dy skuadra përputhen me njëra-tjetrën në fushë

Për herë të parë, Kroacia arriti në finalen e Kupës së Botës, aty ku përballë do të ketë Francën. Kualifikimi për në finale, erdhi falë fitores 2-1 ndaj Anglisë, ndeshje e cila u mbyll pas 120 minutave lojë. Në fakt, kjo është hera e parë në histori që një skuadër

Gjëja e parë që patë do të zbulojë diçka rreth personalitetit tuaj. Dy krokodilat Nëse keni parë dy krokodilë është e mundur që ju jeni duke u përpjekur për të mbajtur kontrollin në çdo rrethanë dhe ju ndjeni nevojën për të qenë përgjegjës për çdo gjë. Megjithatë, ju nuk jeni

Në dashuri asgjë nuk duhet marrë për e dhënë dhe është e vështirë të komandosh zemrën. Por nëse e dini paraprakisht atë që do t’ju themi, ju do të shmangeni lëndimet e zemrës. Sepse, duhet ta dini, se ka disa shenja zodiakale që do të bëjnë që ju të vuani

Disa persona, ndryshe nga të tjerët kanë tendencën të analizojnë dhe madje të fiksohen pas situatave. Çdo fjalë e vogël për ta mban një peshë të madhe dhe kjo ndonjëherë i largon vëmendjen nga gjërat që vërtetë kanë rëndësi. Por sipas astrologjisë, janë 3 shenja horoskopi që e kanë pjesë

Ti do të mbetesh gjithmonë në mendjen e tij, dhe kur mes jush nuk ka më takime, darka romantike apo zënka në mëngjes. Ke vendosur të ndahesh, apo sapo je njohur me dikë… Një femër duhet të ketë parasysh gjithnjë disa rregulla që ta bëjnë të paharrueshme në sytë e