08/07/2018

Ky test nuk ka bazë shkencore, por mund të jetë mënyrë interesante për të kuptuar disa karakteristika të sjelljes tuaj. Shikoni urën. Me cilën prej ngjyrave të mëposhtme do e lyenit? Bëni zgjedhjen tuaj dhe shihni rezultatin më poshtë. E kuqe Ju jeni një person i mençur dhe i ndërgjegjshëm

    Eshtë e vështirë të evidentosh markete apo ushqimore që përmbajnë vetëm produkte organike. Këto të fundit janë të preferueshme sepse konsiderohen edhe më të shëndetshmet. Ushqimet organike jo vetëm që nuk përmbajnë pesticide dhe kimikate të tjera, por janë gjithashtu edhe më miqësore për mjedisin dhe blerja e

Kur njohim një person të ri me të cilin ndjejmë kimi të fortë, si për ata që besojnë por edhe skeptikët nuk rrinë dot pa kërkuar në internet për të parë përputhshmërinë e dy shenjave të horoskopit. Shpesh kur përputhja ka një përqindje të lartë na jep siguri dhe krijohen

Dashi Ka shume mundësi qe te mos tregoheni shume besnike sot ndaj atij qe keni ne krah. Një person mjaft joshës do mundohet t’ju beje për vete dhe ju do bini shpejt pre e bukurisë se tij. Beqaret nuk duhet te nxitohen për asgjë edhe nëse mundësitë për takime do

Ndeshja mes Anglisë dhe Suedisë për një të katërtat e Botërorit në Rusi 2018 pati një protagonist shumë të veçantë në fushë. Pavarsisht lojës sëJordan Pickford ose Raheem Sterling, Bjorn Kuipers tërhoqi vëmendje për historinë e tij paralelisht me arbitrazhin. Hollandezi 45 vjeçar mund të jetë arbitri më i pasur

Duhej të kalonin 28 vjet që Anglia të kthehej në gjysëmfinale. Ka breza që nuk i kanë parë Paul Gascoigne, Gary Lineker ose Peter Shiltonnë kampionatin që organizoi Italia në 1990 ku ekipi britanik mbeti në gjysëmfinale nga eliminimi me Gjermaninë përmes penalltive dhe me humbjen me Italinë për medaljen