Home»Rretherrotull»Risitë e Instagram këtë verë, ja çfarë do sjellë rrjeti më i dashur social

Risitë e Instagram këtë verë, ja çfarë do sjellë rrjeti më i dashur social

Rrjeti social “Instagram” shumë shpejt do të vijë me risi. Ai do t’u japë mundësinë të postoni video më të gjata seç është tani.

Bëhet e ditur se kohëzgjatja do të jetë deri në 1 orë. Sipas një raporti të ti, “Instagram”-i është në përpjekje që t’i marrë në “YouTube”.

Gjithashtu thuhet se kompania po konsideron të zgjerojë risinë e “videos vertikale” dhe ka bërë bisedime me producentët për klipe të gjata të veçanta për “Instagram”.

Kujtomë se aktualisht aplikacioni i fotove të jep mundësinë e një video me një kufizim 60 sekonda, dhe në “Instastory” me 15 sekonda.

Po ashtu përdoruesit e “Instagam”-it mund të transmetojnë video live deri në 1 orë. “Ëall Street Journal” shkruan se ky rrjet social po përpiqet ta zgjerojë limit e kohës për videot jo live.

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *