Home»Lifestyle»Shendeti»Duhanpirja nuk vret, por të plak

Duhanpirja nuk vret, por të plak

Tymi i cigares e plak lëkurën. Ky është rezultati i një studimi të ri amerikan që ka vënë përballë fytyrat e personave që pinë cigare rregullisht prej të paktën 5 vjetësh me ata të cilët nuk e kanë zakon duhanpirjen. Rezultatet janë të habitshme: të dhënat e duhanpirësve tregojnë rënie të qepallave, zonës poshtë syve, rrudhave mes hundës dhe buzëve të dukshme si në foto me resolucion të lartë, por edhe me sy të lirë. Rezultati? Për duhanpirësit fytyra është në total më e vjetër krahasuar me ata që nuk e pinë cigaren.

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *