17/06/2018

“Besoj se ishte një rezultat i drejtë, e se Islanda luajti në limitet e saj. E përsëris, kur një skuadër luan në limite, nuk mund t’i kërkosh më shumë. Nëse do më duhej të zgjidhja një fjalë për të përshkuar Islandën, do ishte ‘kompakte’. Kam në mendje një imazh të

Disa shpërthejnë ngadalë, ndërsa disa të tjerë shpërthejnë menjëherë dhe emocionet të cilat lirojnë gjatë zemërimit, shkojnë në nivele të rrezikshme. Dashi Dashi është një nga shenjat më kokëforta, impulsive dhe agresive të horoskopit. Nuk do të themi se Dashi është i keq, por nëse zemërohesh me të, ta dish

Gardiani i Islandës nuk është i aftë vetëm me pritjen e topave, por dhe me artin e kamerës Hanes Halldorson ishte heroi i skuadrës islandeze në takimin e djeshëm ndaj Argjentinës. 34-vjeçari u bë protagonist i disa pritjeve, që kulmuan me pritjen e 11-metërshit të ekzekutuar nga pesë herë fituesi

Teknologjia gjithnjë e më shumë po zë vend në futboll dhe në fitoren 2-1 të Francës ndaj Australisë. Video asistente e arbitrit, Var bëri prezantimin e saj në tokën ruse. Të njëjtën gjë bëri edhe Dag, sistemi i zbulimit automatik. Dy burime që përcaktuan një rezultat dhe që kanë një

Fanela zviceriane përsëri në qendër të vëmendjes së këtij kampionati. Para dy vitesh e quanin të keqe, sot e quajnë të shëmtuar. Një nga imazhet e Eurokupës ishin edhe fanelat e grisura të Zvicrës në çdo ndeshje. 6 u grisën nga lojtarët rivalë, çka la vënd për shumë thumbime: “Mirë

Përshkrimi që bën Albert Ajnshtajni për kinezët si një vend punëtor, të ndyrë dhe të trashë ka shkaktuar irritim në vendin aziatik nga ku vërshuan të gjitha komentet në rrjetet sociale. “Kinezët nuk ulen në tavolina ndërsa hanë, por në bisht siç bëjnë europianët kur kryejnë nevojat fiziologjike në pyje”.