06/06/2018

“Pas lindjes së fëmijës tim, u sforcova shumë për të rimarrë në kontroll trupin dhe shëndetin tim. Isha një nënë tashmë, duhet të ndryshoja zakonet e mia dhe të ndërtoja një shembull për vajzën time, prandaj vendosa të këshillohem te një mjek i mirë,” thotë Beyonce.  Ja cfarë  këshillon ajo 

Dashi Ky është momenti më i mirë për të nisur të eksperimentoni më shumë, sidomos në sferën profesionale. Kjo ditë do të jetë mjaft e favorshme për takime të reja dhe intervista pune. Tregohuni spontanë dhe të sigurtë në veten tuaj. Demi Mundohuni të mos përfshiheni në projekte që i

Noli u lind më 6 janar 1882 në İbriktepe (turqisht për Qytezë), një fshat shqiptar në Trakë, jo shumë larg nga Edreneja. Si disa fshatra të tjerë të asaj krahine të banuar me shqiptarë, Qyteza kishte ruajtur me kohë gjuhën, doket dhe traditat e të parëve. Noli e konsideronte fisin e vet me prejardhje nga Qyteza e Kolonjës. Pasi

Ekzistojnë disa arsye, për të cilat femrat i lënë partnerët e tyre, edhe pse vazhdojnë akoma t’i duan. Nëse ke arritur në një pikë të marrëdhënies tënde ku nuk e di se çfarë të bësh, të qëndrosh apo të largohesh, këshillohu me listën e mëposhtme të arsyeve se pse femrat

Pavarësisht se sa të nevrikosur mund të jeni me ta, bëni mirë që këto fjali të mos ia thoni: Mjaft qave. Fëmijët nuk mund t’i kontrollojnë dot emocionet e tyre, ndaj edhe nëse po qajnë jo për ndonjë arsye madhore, mos i thoni gjë. Nëse ju i ndaloni t’i shfaqin

Moait, figurat e famshme prej guri në Ishullin e Pashkës kanë shekuj që mahnitin. Tani një studim i realizuar nga një ekip i përbashkët mes universiteteve të Pensilvanisë dhe Binghamton-it ka zgjidhur një tjetër mister që vishte statujat. Si kanë mundur vendasit të vendosin kapele guri mbi kokat e disa