02/06/2018

Nga Ardit Rada Ka mjaftuar një koncert i parë prezantues i këngëtarit shqiptar Ermal Meta në Tiranë, që përshtypjet pozitive të eventit të pasohen nga kritika e shpoti të të gjitha llojeve. Ka nga ata që ankohen se paskëshim dëgjuar një këngëtar të cilin se kuptojmë, ashtu siç ka të

Nga Mero Baze Koncerti i Ermal Metës është ndoshta më i miri i gjithë kohërave në Tiranë. I vërtetë, pasionant, i mirëpritur dhe shumë kulturor, ai ndoshta është koncerti që më ka zgjuar më shumë emocione, pas koncertit të Albanos dhe Rominës në vitin 1989, në shkallët e stadiumit “Qemal

Disa thënie të mrekullueshme irlandeze dhe nga irlandezë të famshëm Një mik i mirë është si tërfil me katër fletë: e vështirë ta gjesh, por kur e gjen, je fatlum. Ka vetëm dy tragjedi në jetë: njëra është të mos e marrësh atë që kërkon, dhe tjetra është ta marrësh

Nipërit dhe mbesat janë duart, me të cilat ne kapemi pas Parajsës Ti je fëmija i fëmijës tim, dhe jeta jote është gëzim për mua. Jam mirënjohës që të kam ty në jetën time. Teksa shoh nëpër breza,  ti je kujtesa se lidhjet që krijojmë janë po aq jetëgjata, sa

Lotët më të hidhur që derdhen në varre, janë për fjalët që u lanë pa thënë dhe punët që u lanë pa bërë – Anonim Ka qenë gjithmonë kështu: dashuria nuk e njeh thellësinë e vet, deri në momentin e ndarjes. – Khalil Gibran Jo të gjitha plagët duken, jo

Google nderon me një doodle 101 vjetorin e lindjes së Heinz Sielmann, një dokumentarist dhe biolog gjerman që u bë i njohur për filmat që pasqyronin jetën e egër.  Njihet gjithashtu edhe si “zotëria qukapik” për një nga dokumentarët në të cilën rrëfeu jetën e zogjve, e cila nuk ishte