Home»Bota»Ky është burri i dehur që vonoi 1280 minuta të gjithë trenat në Mynih

Ky është burri i dehur që vonoi 1280 minuta të gjithë trenat në Mynih

Burri u zgjua brenda një kontenieri afër një stacioni treni, dhe duke mos e ditur ku ishte ai kontaktoi policinë, e cila e kërkoi atë në çdo tren.

Një vendim i keq që mori njeriu i  dehur për të kaluar një natë në një tren mallrash, shkaktoi rrëmuje për udhëtarët në Mynih pasi policia duhej të pezullonte shërbimet në një stacion të zënë, për ta kërkuar atë.

 

Policia e Mynihut tha se morën një telefonatë emergjente në orën 5.20 të mëngjesit nga një njeri që raportoi se ai ishte zgjuar në një enë në një tren pranë stacionit Pasing, i treti më i madh i Mynihut dhe nuk mund të dilte.

 

Ata thanë se 25-vjeçari kishte qenë kaq i dehur kur hyri në enë, sa që ai nuk ishte i sigurt se ku ishte.

Policia bllokoi të gjithë trafikun hekurudhor dhe kërkoi tren më tren, për ta gjetur atë më 6.20 të mëngjesit.

Tetëdhjetë e gjashtë trena u prekën dhe ka pasur gjithsej 1,280 minuta vonese, 37 anulime dhe 21 pezullime të pjesshme. Burri do të përballet me akuza që lidhen me shkelje të ligjit./The Guardian-Bota.al

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *