26/05/2018

Shenja e zodiakut mund të përcaktojë gjithë personalitetin tuaj. Ndaj nëse njëra nga gjërat që po kërkoni në një lidhje është të jeni një çift i qëndrueshëm dhe besnik, këto janë 5 shenjat me të cilat do të bënit mirë të dashuroheshit. Besnikëria e tij do t’ju pushtojë plotësisht. Dashi

Gjerësia 65° 56′ V, gjatësia 18° 21′ perëndim. 395 kilometra në veri të Rekjavikut dhe 32 km nga Akureyri, qyteti i dytë më i madh i Islandës. Pothuaj 62 km në jug të Rrethit Polar Arktik. Árskógssandur, një fshat peshkatarësh me 130 banorë në fjordet e Eyjafjörður, ndoshta askush nuk

Mendja preferon të mendojë gjatë dhe kërkon në mënyrë të vazhduar përqëndrimin tonë. Ndonjëherë ajo na shtyn të mendojmë gjëra pesimiste dhe të themi fjalë, të cilat normalisht nuk do t’i thoshim në rrethana më të qeta apo në mjedise ku do të ishim më të relaksuar. Ndaj është e

Ne jemi njerëz dhe çdo njeri në thelb ka paksa zili për të tjerët, sado të afërt t’i konsiderojë, apo sado t’i dojë ata. Ndodh ndonjëherë të shohim fotot apo postimet e miqve tanë në rrjetet sociale dhe të ndihemi keq. Ndihemi keq se ne jemi duke kaluar në momente

Një studim i Universitetit të Oksfordit tregon se mungesa e frutave dhe perimeve do të rritë çmimet dhe do të ndryshojë dietën botërore. Në planet do të vdesin 534 000 persona më shumë në vitin 2050 dhe ky skenar kërkon zgjidhje. Banania. Në dhjetor të 2015 revista shkencore “Plos Patogens”

Një epidemi në Indi vret të paktën 3 njerëz Të paktën tre njerëz në Indi kanë vdekur nga një virus i njohur si virusi Nipah; vdekjet kanë ndodhur në Kerala, një shtet në jug të Indisë. BBC raporton se  dyshohet se janë edhe 6 vdekje si dhe 25 njerëz të