12/05/2018

1.Proshutë/pastërma derri. Një lajm i keq vjen për adhuruesit e pastërmasë së derrit. Është një nga gjërat më të dëmshme që mund të konsumoni, sepse ky lloj ushqimi ju jep shumë më tepër yndyrna sesa ju nevojiten, duke rritur kështu nivelin e yndyrnave në gjak. Ndaj, nëse nuk e lini

Kur të shkruarit bëhet mënyra jonë e të ekzistuarit në këtë botë, ai vazhdimisht do ta gjejë rrugën për t’u bërë pjesë e çdo aspekti të jetës: në dashuri, shkollë, profesion. Elena Ferrante për The Guardian Nëse ndjen nevojën për të shkruar, atëherë absolutisht që duhet ta bësh. Mos u

TIRANË, 12 maj/ATSH/ – Shumë pranë kryeqytetit, Parku i liqenit të Farkës po kthehet në një nga hapësirat më tërheqëse për të kaluar fundjavën jo vetëm për ata që duan të shijojnë natyrën, por edhe për të apasionuarit pas sporteve ujore. Liqeni i Farkës ndodhet 9.6 km nga qendra e Tiranës dhe vetëm

Më pak se një vit më parë, Neymar ishte protagonist i merkatos së futbollit. AI u bë transferimi më i shtrenjtë në historinë e këtij sporti, duke kaluar nga Barcelona te PSG për 222 milionë euro. Këtë verë, megjithatë, braziliani mund të kthehet në qendër të merkatos, duke mbushur faqet

Nga Matthew Walther Presidenti Trump ka shpallur datën e bisedimeve të tij me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un, në të vetmen mënyrë që di ta bëjë, në Twitter, pa asnjë parapërgatitje dhe me minimumin e hollësive. Edhe stili, edhe formati i kësaj shpalljeje ngjajnë më të përshtatshëm

1. Smoothie “Smoothie” është i vetmi lëng që do ju ngopë. Përmban kalori dhe përbërës ushqimorë të nevojshëm dhe që zgjasin. Sa më shumë ta përzieni, aq më shumë do ju ngopë. Kjo, sipas një studimi të Penn State University. Meshkujt që kishin pirë “smoothie” të përzier mbi 5 minuta,