Home»Magazine»Rikthehen Abba-t/Si do të jetë hit-i i ri?

Rikthehen Abba-t/Si do të jetë hit-i i ri?

Katërshja suedeze, e cila qëndroi në majën e listës së hiteve nga viti 1974 dhe në 6 vitet në vijim, nxjerr një lajmërim në Instagram se kënga e tyre më e re është gati.

Grupi deklaron: “Vendimi për t’u bashkuar në një tur të fundit së  bashku, pati pasoja të papritura. Ne menduam se, pas 35 vjetësh, do ishte e këndshme të ribashkonim forcat dhe të shkonim në një studio regjistrimi. Kështu bëmë. Dhe ishte sikur koha kishte ndaluar për gjithë ato vite e ne po ritakoheshim pas një pushimi të shkurtër. Ne mund të jemi plakur, por kënga jonë është e re fringo.”

Njëra nga dy këngët e reja, me titull “I still have faith in you”, do të mbushi televizionet  në dhjetor./Bota.al

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *