Home»Sport»“Reali t’i bëjë korridorin Barcelonës? Do të ishte poshtërim”

“Reali t’i bëjë korridorin Barcelonës? Do të ishte poshtërim”

Presidenti i La Ligas thotë se roja e nderit bëhet për të “poshtëruar” një rival dhe si pasojë nuk do të donte që të shihte Los Blancos të bënin “pasillo”-n, nëse Barcelona e siguron titullin përpara El Classicos.

“Do të kisha dashur që tradita të ruhej. Por nëse bëhet për të poshtëruar rivalin, nuk më pëlqen. Do preferoja ta linim mënjanë për disa kohë, deri kur të bëhemi sërish të arsyeshëm. Eshtë vendim i klubeve. Por ajo që ndjej është që nuk bëhet fjalë për nderim të kampionit, sidomos me Barcelonën dhe Realin, por për një poshtërim”.

A ka kuptim kjo që thotë? / bota.al

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *