04/13/2018

Pneumatikë për kuajt Materiali i rrotave të automjeteve siguron një kapje të mirë. Pse të mos i përshtasim për patkojtë e kuajve? Këtë pyetën ata të ContiTech dhe një e thënë dhe një e bërë. Sipërmarrja e pneumatikëve në bashkëpunim me Turfcord krijoi disa mbrojtëse për patkonjtë e kuajve. Për

Letrat Tarot premtojnë se Prilli i 2018 do të mbushë zemrat tona me dëshirë të madhe dhe pasion. Këtë muaj ne duam të shijojmë gëzim, argëtim, dashuri por edhe braktisjen, mendjelehtësia mund të ketë kostot e saj dhe përfundimisht të krijojë probleme, e cila do të rezultojë në krizë jo

Janë ditë kaosi në Uashingtonin e Donald Trumpit. Presidenti poston në Tuiter, paralajmëron, tërhiqet, kërcënon, fyen. Dhe fut në rreth vicioz Kongresin, mediat, qeveritë aleate. Të mërkurën më 11 prill, për shembull: kongresmenët republikanë fillimisht kishin lëvduar ‘burrin e shtetit” që kishte vendosur të ndëshkonte Bashar al Assadin. Por menjëherë

Nga Arrigo Saki Për pak u krye mrekullia. Roma ia doli, Juve pothuajse, dhe do ta kishte merituar. Askush nuk do të mund ta kish imagjinuar, mënyrën se si do të fitonin skuadrat italiane: jo me mbrojtje heroike në pritje të gabimeve të të tjerëve, por duke u përplasur në

Shorti i gjysmëfinaleve do të hidhet sot në zyrat qendrore të UEFA-s në Zvicër, në orën 12.00. Roma eleminoni në mënyrë sensacionale Barcelonën në stadiumin Olimpico me rezultatin 3-0. Liverpuli eleminoi Manchester City 3-0 në shtëpi dhe ia doli t’i mundë 2-1 jashtë fushe. Bajerni i Mynihut u kualifikua pa

Interi do të bëjë një përpjekje në verë për të blerë Gareth Bale nga Reali i Madridit, sipas The Independent. Bale nuk është më ndër të preferuarit e Zidane në Santiago Bernabeu, dhe Interi po bëhet gati të bëjë një ofertë, nëse do të bëhet e qartë që Los Blancos