12/04/2018

Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini, nuk ka mundur të pranojë eliminimin nga Liga e Kampionëve. Ishte gjyqtari anglez Oliver ai që dha një penallti në dëm të Juventusit në fund të takimit. Chiellini ka rikujtuar një incident të ngjashëm nga viti i kaluar duke thënë se në të njëjtën mënyrë

Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon, është shprehur tejet i ashpër me gjyqtarin e ndeshjes ndaj Real Madridit në deklaratën e tij pas ndeshjes. Gardiani legjendar i Juves mbajti portën të pa prekur, por një vendim i gjyqtarit anglez Oliver i dha penalltinë Realit ku në protestë e sipër Buffon edhe

Mbrojtësi brazilian i Realit të Madridit, Marcelo, nuk ka hezituar që të thumbojë edhe Barcelonën pas kualifikimit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Ishte një vendim i diskutueshëm i gjyqtarit anglez Oliver ai që i dha mundësinë Ronaldos për të shndërruar një penallti në gol vendimtar për 4-3 dhe rezultatin