29/03/2018

“Jeta është si një përrallë: Nuk ka rëndësi sa e gjatë është, por sa e bukur është”. Është e pamundur të jetosh pa dështuar në diçka, vetëm nëse pa e kuptuar, nuk po jeton fare – gjë që do të thotë se sërish ke dështuar nga mungesa e plotësimit”. “Ne

Dashuria e vërtetë nuk mund të mbërrijë menjëherë, sepse kërkon mjaftueshëm kohë. Mund të thuash se e dashuron vërtet dikë, vetëm nëse e njeh dhe e vlerëson për gjithë virtytet dhe veset e tij. Gjatë jetës ne përfshihemi në marrëdhënie të ndryshme romantike, duke u përpjekur të gjejmë personin, me

Kontakti me agjentin nervor që helmoi ish-spiunin rus, Sergei Skripal, dhe vajzën e tij, Yulia, është bërë përmes prekjes së derës së shtëpisë së tij në Salisbury. Substanca toksike është gjetur në sasi të madhe në derën kryesore. Lajmin e bën të ditur BBC, e cila citon burime pranë Scotland

Adea Shabani rezultonte e zhdukur qysh prej shkurtit. Policia e Los Angelesit ishte në kërkim të saj, ose të dinte se çfarë kishte ndodhur me aktoren 25 vjeçare. U gjet e vdekur dhe trupi i saj në fazë dekompozimi. Shabani u pa për herë të fundit më 23 shkurt. Kamerat

Bota po ndryshon me shpejtësi dhe ne bashkë me të. Fatkeqësisht, jo të gjitha këto ndryshime janë në avantazhin tonë. Disa njerëz kanë shprehur shqetësimet e tyre se ku po shkojmë, përmes artit. Kemi përzgjedhur 22 prej ilustrimeve më pikante, që shfaqin disa prej problemeve më serioze që ndesh shoqëria

Zgjerimi i BE është një çështje që shkakton ndarje – dyshimet në lidhje me procesin luajtën një rol në referendumin e vitit 2016 për Brexit, si dhe në zgjedhjet e përgjithshme në Francë, Austri dhe gjetkë. Tani, blloku po ecën përpara drejt një prej zgjerimeve më të debatuar deri më