28/03/2018

Jepini fund mosmarrëveshjeve! Që një raport në çift të funksionojë, vetëm ndjenja nuk mjafton! Duhet ta “ushqeni” çdo ditë lidhjen tuaj me situata dhe gjëra të reja, interesante, që mbi të gjitha forcojnë më së shumti raportin tuaj direkt mes njëri-tjetrit. Bisedat, argumentat e fortë janë të pashmangshme, e mbi

Një plak jetonte në një kasolle të vogël. Një ditë të enjte në mëngjes, ndërkohë që postieri po sillte një letër, zbuloi se plaku ishte vrarë. Ai thirri menjëherë policinë. Kur policët erdhën në skenën e ngjarjes, ata gjetën aty dy shishe qumësht, gazetën e të hënës, një katalog, fletëpalosje

Sipërmarrja “Royal Caribbean” prezantoi këtë të martë në Malaga një anije të madhe me kapacitet 6360 pasagjerë dhe me një ekuipazh 2200. Ja disa nga fotot e katamaranit më spektakolar “Symphony of the Seas”. E kalon me një metër “Harmony of the Seas”, i cili tani është katamarani i dytë

Në  këtë artikull do ju sjellim disa  fakte pse meshkujt preferojnë të lidhen me femrat brune. Ndikon ngjyra e flokut në preferencën e tyre?! Sipas intv.al  ja disa nga faktet: 1. Brunet janë më misterioze Sipas sondazheve të shumtë, femrat brune janë më të rezervuara në lidhje me gjërat e

Dashi Sekreti juaj më i tmerrshëm dhe që nuk e dini, është se ju kurrë nuk keni marrë ndonjë gjë me ndershmëri në jetën tuaj. Pavarësisht situatës, gjithmonë tentoni të gënjeni. Demi Sekreti juaj më i tmerrshëm është që ju besoni fuqimisht se jeni personi më i qetë dhe më

Ishte një ditë e nxehtë vere dhe një detektiv vendosi të marrë pak rreze në breg të një lumi. Papritur, dëgjoi një grua duke qarë. “Çfarë ndodhi?” e pyeti ai. “Të lutem qetësohu, dhe më trego gjithçka, me radhë”. “E ke kollaj ti ta thuash”, tha vajza duke u ngashëryer.