25/03/2018

Një djalë 24 vjeç po shihte nga dritarja e trenit dhe i habitur i thotë të atit: “Ba, shiko si fluturojnë pemët”. Babai i tij buzëqeshi, ndërsa një çift që ishte ulur përballë tyre po shihte konfuz se si ishte e mundur që një djalë 24 vjeçar të dukej aq

Një zyrtar iranian e ka quajtur emërimin e dy ndjekësve të vijës së ashpër në administratën Trump, si provë që SHBA po planifikon ta përmbysë regjimin në Teheran. Emërimi i John Bolton si këshilltar për sigurinë kombëtare ishte i turpshëm, media iraniane citoi një zyrtar të dielën, duke cituar përfshirjen

Ajo të përvëlon që me prekjen e parë, por pavarësisht drithërimës është e pamundur të heqësh dorë prej saj. Në Shqipëri përdorimin më të shpeshtë e gjen si mbushje në gatimet e byrekut, por edhe të zier si sallatë. Por hithrat janë përdorur prej shekujsh edhe për të kuruar simptomat

Imagjinoje pak veten sikur je 90 vjeç duke pushuar në një karrige dhe duke menduar për jetën tënde. E krijove pak a shumë një imazh? Shumë mirë. Tani më lejo të të them diçka. Studimet tregojnë se pendesa më e madhe e njerëzve të moshuar nuk ka të bëjë me

E keni vënë re se disanjerëz të famshëm janë shumë të dashur, ndërkohë që të tjerët nuk durohen dot? Një arsye është mënyra si shfaqen në takimin e parë. Ja si mund të bëheni të pëlqyeshëm me disa marifete të vogla. 1. Vishuni si njerëz të zakonshëm. Njerëzit e famshëm

Në një intervistë paksa delikate për CNN, Zuckerberg tha se ka preferuar të lejonte të tjerët në Facebook të prezantonin perspektivën e tyre për këto çështje të nxehta dhe për t’u përballur me ankesat gjithnjë e në rritje të publikut. Fillimi i pjesës së parë të intervistës ishte me prezantimin