02/02/2018

Bethoven Ka shumë histori mbi fjalët e fundit të Bethovenit. Një version thoshte që ai deklaroi “Do të dëgjoj në parajsë”. Një tjetër thoshte se Bethoveni tha: “Plaudite, amici, comedia finita est” (Duartrokisni miq, koedia mbaroi). Ndërkohë, sipas një tjetër varianti, dikush i solli disa shishe verë dhe ai u

Këto janë shprehje me mend, që do jua rrisin vetëbesimin “Kur dikush më thotë ‘jo’, kjo nuk do të thotë që nuk mund ta bëj. Kjo thjesht do të thotë që nuk mund ta bëj me ta”. Karen E. Quinones Miller “Besoni në potencialin tuaj të pafund. Kufizimet tuaja të

Minarja e cila ngritet në mes të liqenit në lindje të Turqisë është kthyer në një atraksion turistik, e cila në mënyrë të veçantë të tërheq vëmendjen e turistëve në dimër kur sipërfaqja e liqenit mbulohet me akull. Kjo është minarja e xhamisë që mbeti nën ujë pas mbushjes së

  Ky është horoskopi për muajin shkurt 2018. Njihuni me parashikimin për punën, dhe ndjenjat, si do ecë ky muaji për të lindurit e çdo shenje. Dashi Përgjegjësitë e punës në këtë muaj kanë filluar të forcohen, shumë prej tyre do të tentojnë të bëhen gati egoistë dhe do të

Djali i madh i Fidel Kastros, Fidel Angel Castro Díaz-Balart, i ka dhënë fund jetës dje në Havana. Lajmi bëhet i ditur nga mediat shtetërore të Kubës, sipas të cilave, 68-vjeçari po kurohej pre disa muajsh për një depresion të fortë. Siç raporton “El Pais”, ai ka qëndruar i shtruar

Është thënë gjithmonë se acidet yndyrore, Omega 3 ka qenë një mënyrë efektshme e parashikimit të problemeve kardiake dhe të qarkullimit. Kjo mbetet e vlefshme për personat që janë të shëndetshëm, por një studim i ri sugjeron se ky lloj suplementi mund të mos ketë efekt mbi personat që i