Home»Bota»Pamjet “apokaliptike” të ciklonit-bombë, që ka goditur Amerikën

Pamjet “apokaliptike” të ciklonit-bombë, që ka goditur Amerikën

Stuhia e fortë që ka goditur bregun lindor të SHBA-ve që nga e mërkura ka lënë disa skena të pazakonta. Liqene, lumenj dhe pishina të shndërruara në blloqe akulli, rrugë të bllokuara, kamionë të boshatisur janë disa nga imazhet që psqyrojnë këtë dukuri meteorologjike.

Bregu i liqenit Michigan në Chicago, plotësisht i ngrirë.

Rrugë të bllokuara.

Time Square gdhihet me dëborë.

Aeroporti Ronald Reagan, Uashington.

Kjo situatë shqetësuese i ka bërë organet kompetente t’u kërkojnë njerëzve të qëndrojnë në vendet e tyre. Rrugët e mbuluara nga dëbora, erërat e forta dhe stuhia që do të sjellë 5-8 cm dëborë në orë do ta bëjë të rrezikshme menaxhimin e kësaj situate.

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *