Home»Horizonti.al»Shkence»Elon Musk nxori në shitje një flakëhedhëse me një mesazh të çuditshëm

Elon Musk nxori në shitje një flakëhedhëse me një mesazh të çuditshëm

“Kur të ketë një apokalips të zombive, do të gëzohesh që e ke një të tillë.”

Manjati jugafrikan Elon Musk, pronar i një sipërmarrje ironikisht të quajtur Boring  Company,  publikoi në llogarinë e tij në Instagram dy video në të cilat tregohet një produkt, i përmendur kohë më parë, një flakëhedhëse. Musk e provoi para kamerës sikur të ishte lodër, gjithashtu rekomandoi të mos e përdorin në shtëpi. “Dua të jem i qartë se një flakëhedhëse është një ide e tmerrshme. Përfundimisht mos blini një të tillë, vetëm nëse ju pëlqen dëfrimi,”- shkruan Musk. Gjithçka filloi si një shaka e Boring Company, por që në fund manjatit i rezultoi serioze.

Në llogarinë e tij në Twitter e përshkruan si mbrojtëse kundër zombive që është gati të tregtohet.  “Përshendet mikun tim të vogël,”- shkruan në një foto të prototipit duke përdoruar frazën e filmit “Scarface” Çmimi fillestar ka një vlerë prej 500 dollarësh. Musk ka si objektiv të marrë 20 mijë porosi, objektiv që u arrit në pak orë. Në fillim do të dalë në shitje në prill dhe sipas legjislacionit amerikan është plotësisht i sigurt dhe Musk ofron për një çmim prej 30 dollarësh një zjarrfikëse me të njëjtën logo. / Bota.al

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *