05/01/2018

Arkeologët meksikanë kanë identifikuar një gur “tetzacualco” – ose altar – që ata mendojnë se mund të jetë ndërtuar si “një model miniaturë i Universit”. Struktura ndodhet në një pellg në anë të vullkanit Iztaccihuatl pranë qytetit të Meksikos, në një vend të quajtur Nahualac. Në disa prej legjendave të

Sipas burime nga agjensia hapsinore amerikane, një grup shkencëtarësh për herë të parë ka mundur të marrë prova direkte të ripërtëritjes së shtresës së ozonit përmes instrumenteve të dizenjuar nga Nasa dhe që gjenden në bordin e satelitit Aura. Të dhënat e marra nga observimi tregojnë një reduktim domethënës në

A doni të dini nëse ai ose ajo mund të jetë personi i duhur për ju dhe nëse kjo marrëdhënie ndriçohet edhe nga yjet? Peshorja + Akrepi Peshorja dhe akrepat janë miq dhe partnerë të jashtëzakonshëm, sepse të dy janë fshehurazi intensë. Ata që janë të peshores përpiqen të jenë

Koha më e shpejtë e reagimit e matur ndonjëherë në trurin e një njeriu është 101 milisekonda – një kufi i trupit tonë, që mund të mendoni se gjen zbatim tek njerëzit në përgjithësi. Problemi: Disa njerëz nuk janë të gatshëm ta pranojnë këtë limit. Pilotët e garave të shpejta,

Barcelona mund ta shohë Lionel Messin të largohet nga klubi pa asnjë pagesë, falas, nëse Katalonja është e suksesshme në ofertën e saj për pavarësi, raporton “El Mundo Deportivo”. Kontrata e yllit të Argjentinës ka një klauzolë të shkruar në të, duke treguar se ai mund të largohet falas, nëse

Niveli i treguar nga Thomas Strakosha në fushën e lojës, ka bërë që mediat italiane të vlerësojnë në maksimum performancën e shqiptarit. Tashmë është radha e “Lazionews”, e cila t’i kushtojë një vëmendje të veçantë portierit kuqezi. Portali italian i ka kushtuar një artikull special dy portierëve të cilët do