04/01/2018

Stuhia e fortë që ka goditur bregun lindor të SHBA-ve që nga e mërkura ka lënë disa skena të pazakonta. Liqene, lumenj dhe pishina të shndërruara në blloqe akulli, rrugë të bllokuara, kamionë të boshatisur janë disa nga imazhet që psqyrojnë këtë dukuri meteorologjike. Bregu i liqenit Michigan në Chicago,

Bota.al sjell trembëdhjetë prej zbulimeve më tronditëse, që dalin nga libri i Michael Wolff “Zjarr dhe tërbim: Në Shtëpinë e Bardhë të Donald Trumpit”, i cili do të dalë në librari javën e ardhshme…

Ish Kryeministri britanik, Tony Blair ka paralajmëruar bashkëpunëtorët e presidentit amerikan, Donald Trump, mbi faktin që agjentët e Londrës kanë spiunuar ekipin e ish-manjatit, gjatë zgjedhjeve presidenciale. Eshtë një nga pohimet që përmban libri i Michael Wolff, “Zjarr dhe tërbim: brenda Shtëpisë së Bardhë të Trumpit”. Sipas të përditshmes “Times”,

Dua të të them diçka. Ndërkohë që përpiqesh shumë për t’ia dalë mbanë, për të mos i lënë gjërat të përfundojnë keq, ndërkohë që sapo del nga puna shkon të marrësh fëmijët nga shkolla, kontrollon detyrat e tyre, gatuan për ta, pastron shtëpinë, dua që të gjesh pak kohë për

Editorialist, biograf i Murdoch, ekspert i marrëdhënieve mes medias dhe politikës, Wolff ka intervistuar për vëllimin e tij 200 persona, përfshirë vetë presidentin. Ka rrëfyer për ambiciet presidenciale të Ivankës. Ka përshkruar anën “fëmijërore” të Trumpit, me cektësinë e tij sistematike. Por kanë qenë deklaratat e Bannon mbi “tradhëtinë e Donald

Duke qenë se jemi në stinën e dimrit dhe temperaturat janë të ulëta, ne kemi nevojë të marrim më tepër kalori me ushqimet që konsumojmë, për ta përballuar më mirë të ftohtin dhe për ta ruajtur normale temperaturën e brendshme të trupit tonë. Ekzistojnë disa ushqime hiperkalorike që mund të