Home»Magazine»Personazhe»Publikohen foto të pa botuara më parë, të vdekjes së çiftit legjendar Bonnie dhe Clyde

Publikohen foto të pa botuara më parë, të vdekjes së çiftit legjendar Bonnie dhe Clyde

Fundi i tmerrshëm i Bonnie dhe Clyde u kapën në fotografitë bardhë e zi duke treguar se si trupat e tyre të plagosur me plumba u parandaluan nga policët që i vranë.

Dy të dashuruarit filluan krimet e tyre dyvjeçar në vitin 1932, duke plaçkitur pa mëshirë bankat dhe dyqanet, duke vrarë këdo që dilte  në rrugën e tyre.

Ndërsa fama e tyre u rritë, publiku u dashurua pas bëmave të çiftit  që mori kryesisht famë gjatë epokës së “armiqve publikë” të Depresionit të Madh të SHBA.

Por pasi shmangën policinë shumë herë, fati i tyre ishte që ata të kapeshin në vitin 1934 kur u mbytën dhe u qëlluan për vdekje nga oficerët që qëlluan 107 plumba në më pak se dy minuta mbi dyshen.

Më shumë se 80 vjet më vonë, disa foto bardhë e zi të pazbuluara më parë janë  shfaqur duke treguar puthjen e fundit të çiftit, së bashku me  policin që qëndrojnë mbi trupat e tyre dhe publiku duke janë duke parë vrimat e plumbave në makinën e tyre të vjedhur.

Pamjet e legjendës Bonnie Parker, 24 vjeç dhe Clyde Barroë, 23 vjeç, ishin në shfaqje në Galerinë e Fotografive të Mos Bend (PDNB) në Dallas, Teksas, së bashku me një kopje të shënimeve kriminale të Clyde, shenjat e gishtave të tij dhe një shënim paralajmërues ” Ky njeri është shumë i rrezikshëm dhe duhet të keni shumë kujdes kur ta arrestoni”./Bota.al

 

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *