Home»Sport»Ja ku do të dorëzohet Topi i Artë këtë vit

Ja ku do të dorëzohet Topi i Artë këtë vit

Topi i Artë është një nga evenimentet më të rëndësishëm në fushën e futbollit dhe duhen edhe pak ditë për të mësuar se kush është fituesi i tij.

“France Football”, duke parë ceremoninë e jashtëzakonshme të FIFA-s për dorëzimin e çmimit “The Best”, ka vendosur që të ngrejë edhe më shumë stekën, si për të treguar se Topi i Artë vazhdon të mbetet çmimi individual më i rëndësishëm në futboll.
Me shumë mundësi, Cristiano Ronaldo do të jetë fitues për herë të pestë i këtij çmimi,porn a mbetet të presim

Ndërkohë ky çmim do të dorëzohet në një vend shumë të veçantë: Kulla Eiffel ne Francë

Në orën 19:45 e së enjtes, me prezantues ish-futbollistin David Ginola, do të nisë ceremonia e Topit të Artë./Bota.al

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *