31/12/2017

Që nga viti 1990 britanikja TC Candler zgjedh listën e “100 fytyrave më të bukura në botë”. Këtë vit e kryeson këtë listë aktorja dhe këngëtarja, modelja filipinase Lisa Soberano. Ky  është viti i tretë që Soberano shfaqet në këtë listë. Para dy vitesh zuri vendin e gjashtë, vjet arriti

Ujori: Miku që të dëgjon Je miku mendimin e të cilit të tjerët mezi e presin sepse nuk kënaqesh me pak. Mund të jesh pak i largët dhe të dukesh i painteresuar, por ata që të njohin më mirë, e dinë se je një mik shumë besnik. Natyra jote kokëfortë

Dy ditë nga përfundimi, kapiteni gjerman Ernst Lindemann derdhi një lot dhe me një lëmsh në grykë u tregoi oficerëve një mesazh që sapo kishte mbërritur nga Berlini. “Führeri u kujtua që sot është ditëlindja ime. Shikoni mesazhin e urimit.” Lindemann po jetonte moment të bukura, komandonte Bismarkun, makinën e fuqishme

Ky është një nga testet më interesante të inteligjencës që mund të gjeni në internet. Ne do t’ju tregojmë një imazh sot (është një iluzion optik), por aty ka një vajzë të fshehur. Vetëm 5% e njerëzve janë në gjendje ta shohin atë në më pak se 10 sekonda, që

Një parashikim paraprak nga Susan Miller. Dashi Ky vit do të sjellë shumë para drejt jush, për herë të parë pas vitit 2005. Prataë do t’ju vijnë nga drejtime të ndryshme, megjithatë mos kini frikë të kërkoni. Në punë do të dilni në dritë ju dhe puna juaj mbi të

Pas turbulencave dhe tensioneve të 12 muajve të fundit, 2018 mund të jetë viti që mund të shkundë gjithçka: negociatat për Brexit mund të prodhojnë një plan real, status quo-ja në Korenë e Veriut mund të marrë fund, dhe zgjedhjet lokale nga India në SHBA, mund të ofrojnë referendume për