18/12/2017

Ish-ministri grek, Theodoros Pangalos, ka shkaktuar një “tërmet” të vërtetë pas qëndrimit të tij të bërë publik në rrjetet sociale, ku deklaronte se suliotët ishin shqiptarë. Përmes rreshtave, të postuar në Tëittter, ai nënvizon se suliotët, që hodhën foshnjat e tyre nga Zalogo, si sot e 215 vjet më parë,

Ky test përpiqet t’ju ndihmojë të kuptoni se si i perceptoni aspekte të caktuara thelbësore të jetës suaj në dashuri. Ju, ne dhe të gjithë të tjerët në botë perceptojnë dashurinë në mënyra të ndryshme. Eshtë një ndjenjë shumë e fortë që ka përkufizime të ndryshme. Pra, sot ne do

Njerëzit kanë një nevojë të vazhdueshme për të ndjerë dashurinë e të tjerëve rreth vetes. Dashuria i bën ata më të lumtur, më të plotësuar dhe më pozitivë për realitetin. Nëse ndiejmë se dikush na do, ne ndihemi më të sigurtë dhe vetëvlerësimi ynë nis të rritet. Dashuria nuk është

Flokët janë një nga gjërat më karakteristike tek njeriu dhe sidomos në pamjen e një femre prandaj ju duhet të tregoni gjithmonë kujdes për modelin e tyre. Pak më poshtë ju prezantojmë me disa nga modelet më in të momentit që do u bëjnë të dukeni 10 vite më të

Nga dje, Bota.al ju sjell, deri në ditën e Krishtlindjeve, një seri me letrat më të bukura që vogëlushët nëpër botë i kanë dërguar babagjyshit të Vitit të Ri. Sot ju sjellim 3 letra të tjera drejtuar Babagjyshit “I dashur babagjysh, dua të të falënderoj që ma riktheve gjyshin Krishtlindjet

Shumica e njohin Bruce Lee si mjeshtrin e arteve marciale dhe aktorin e filmave aksion por përveç aftësive të tij të shkëlqyera në atletikë, forcë dhe ekuilbër ai la pas disa mësime të rëndësishme për jetën. Duhet shumë punë intensive, vendosmëri dhe vullnet për të arritur nivelin që Bruce Lee