13/12/2017

Jeta e tij është fjalë për fjalë si një film mafiozësh i zhanrit aksion. Në rast se nuk jeni tashmë super i hidhur dhe i hidhëruar për faktin që ende nuk jeni një miqtë më të mirë me çiftin George dhe Amal Clooney, dëgjoni me vëmendje, sepse me sa duket

Brad Pitt dhe Jennifer Lawrence janë shndërruar në dy emrat më të përfolur të momentit në Hollywood. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se ata janë bërë bashkë për t’i dhënë jetë një prej romancave më të mëdha në botën e spektaklit. Megjithatë, një lajm i tillë mbetet aludim, dhe ende nuk ka

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, tha se SHBA nuk mund të jenë më një ndërmjetës në përpjekjet për t’i dhënë fund konfliktit izraelit-palestinez. Ai dërgoi një mesazh të tillë pas vendimit të presidentit amerikan Donald Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. “Nga tani e tutje, nuk ka

Domeni më  i njohur i internetit publikoi bilancin e vet për vitin 2017, temat më të njohura janë uragani Irma e ndjekur nga dy smartfonët e Apple-it. Më pas vijnë personazhet më popullore, njëri për anën e tij negative, Matt Lauer një nga të famshmit e akuzuar për përdhunim dhe

Arsyeja mbetet e panjohur, por ka një mundësi që personat e lindur në të njëjtin muaj kanë karakteristika të përbashkëta personaliteti. Ja disa gjëra të rëndësishme për secilin muaj. Janari. Femrat e lindura në janar kanë ambicie të mëdha, edhe pse janë të kujdesshme dhe serioze. Janë kritike ndaj të

“Unë nuk po ju them se jeta është një garë dhe ju duhet të mundni të tjerët për të triumfuar vetë. Përkundrazi, ju duhet të korrni sukses dhe t’i ndihmoni të tjerët të avancojnë në jetë. Ne rritemi duke i ndihmuar edhe të tjerët të rriten me ne”. Suksesi është