11/12/2017

Sot ju ofrojmë një provë kurioze, e cila nëse bëhet me kujdes, rezultatet do t’ju habisin. Ju tregojmë një fotografi, bazuar në atë që shihni ju do të keni një mesazh të habitshëm. Cila është gjëja e parë që patë? Dy gra Ju keni një personalitet të ngrohtë dhe dëfryes!

“Bota nuk është një fushë e bukur me lule. Është e mbushur me sfida dhe nuk do t’ia dijë aspak se sa i fortë je. Do të të godasë fuqishëm, do të të rrëzojë në gjunjë dhe do të të lërë në atë pozicion, derisa ti ta lejosh. As unë,

Mendime dhe energji pozitive, jetë pozitive. “Nga ajo që keni frikë më shumë, ajo do të ndodhë”. Kjo shprehet në mënyra të ndryshme në shumë vende të botës dhe shihet si një vetë mallkim që na prek në një kohë të papërcaktuar. Në një ëndërr të çuditshme, gjysha Chen humbi

E keni menduar ndonjëherë se për çfarë do të njihet brezi ynë në dekadat që do të vijnë? Për sa i përket dashurisë, me siguri mund të kemi dy përgjigje: gjenerata që e shohin si racionale dhe logjike dashurinë dhe ajo gjeneratë që “hoqën dorë” nga ajo. EliteDaily ka publikuar

Pasojat e lëndimit në tru mund të reflektohen edhe në pjesën e poshtme të trupit, saktësisht në stomak dhe probleme të organeve të stomakut. Shkencëtarët kanë vërejtur lidhjen midis pjesëve të ndryshme dhe sistemit në trup, posaçërisht është interesante rrjedhja e baktereve në gjak, të cilat lëndimin e trurit e shndërrojnë

Dy lëkundje sizmike janë regjistruar një ditë më parë në Korenë e Veriut, të cilat besohet se kanë lidhje me testin bërthamor të zhvilluar në fillim të muajit shtator, ka bërë të ditur një zyrtar amerikan i Institutit Gjeologjik. Epiqendra e tërmeteve 2.9 dhe 2.4 ballë ishte në vendin ku