09/12/2017

Sapo keni filluar një marrëdhënie dhe nuk e dini nëse mund t’i besoni apo jo? Ju tregojmë 4 shenjat më të pabesa të të gjithë zodiakut. Zbuloni nëse jeni një prej tyre. Çdo person është unik dhe i papërsëritshëm, por ai mund të shfaqë karakteristika të identifikueshme me dikë tjetër

A i doni surprizat romantike? Apo preferoni dhurata të thjeshta dhe praktike? Ky test argëtues do t’ju ndihmojë të zbuloni sa romantikë jeni! Zgjidhni zemrën që ju pëlqen më shumë dhe zbuloni sekretet tuaja të dashurisë … Zemra e parë – dashnorë të qetë Ju keni një efekt qetësues për

Edhe pse përdorimi i cigares ose lëndëve të tjera narkotike janë të ndaluara me ligj nëpër filma ose dhe emisione televizive, regjisorët e filmave në Hollywood e kanë të pamundur ti rezistojnë skenave të tilla dhe siç kemi parë në shumë realizime hit ka gjithmonë një pjesë të tillë. Por

Teresa Budetta Dua shumë të rrethohem me miq të rinj. Dua shumë të ndaj eksperienca dhe ëndrra. Por, një ditë zbulova se e doja shumë. Aq shumë, sa zbulova se isha transformuar në pasqyrim të të tjerëve. Unë nuk mund të dalloja më dëshirat e mia nga pritshmëritë e tyre,

Imazhe të tmerrshme të një ariu polar në Arktik janë bërë lajm këto ditët e fundit duke tërhequr edhe një herë vëmendjen për ngrohjen globale. Një video e viralizuar në rrjetet sociale tregon një ari të uritur që mezi ecën mbi tokën pa akull në ishullin Baffin, arktikun kanadez, duke

Toka është më pranë diellit, efektet fizike dhe psikologjike dhe shumë kureshti të tjera sjellë nga bota.al, për të mos i humbur në këtë ditë të ftohtë dimri Dimri astronomik që të gjithë e njohim si dimër përcaktohet nga pozicioni i tokës përreth diellit dhe varion që nga solstici i