05/12/2017

Dashi Ditë mjaft pozitive dhe me diell kjo e sotmja për të dashuruarit. Do hidhni poshtë çdo tabu dhe do i rregulloni të gjitha problemet që keni pasur me partnerin/en. Beqarët falë ndihmës së Plutonit do takojnë një person me të cilin mund të fillojnë një histori dashurie. Në planin

Të lindurit në muajin dhjetor i përkasin dy nga shenjave më të mira të zodiakut, shigjetarit dhe bricjapit! Askujt mos t’i mbetet qejfi, pasi bebet e lindura në këtë periudhë janë të bekuara me disa tipare që rrallë gjenden tek njerëzit e tjerë! Pa u zgjatur shumë do t’ju tregojmë

Burrat duan të bëjnë fëmijë me to. Thonë se meshkujve u pëlqejnë bjondet, martohen me brunet, por vazhdojnë të ëndërrojnë për kokëkuqet. Në të vërtetë, meshkujt fshehurazi apo pa vetëdije, tërhiqen nga karakteristikat e thella të përcaktuara nga yjet tek një femër dhe kjo shpeshherë i bën ata të sillen

Shkencëtarët kanë dalë me një teori të re në lidhje për mënyrën sesi mund të ketë ardhur jeta në planetin tonë. Një studim i udhëhequr nga Arjun Berera i Universitetit të Edinburgu ka dalë në përfundimin se bakteriet dhe mikrogjallesat që janë në gjendje t’u mbijetojnë mjediseve tmerrësisht armiqësore, siç

Topi i Artë është një nga evenimentet më të rëndësishëm në fushën e futbollit dhe duhen edhe pak ditë për të mësuar se kush është fituesi i tij. “France Football”, duke parë ceremoninë e jashtëzakonshme të FIFA-s për dorëzimin e çmimit “The Best”, ka vendosur që të ngrejë edhe më

Nga Robert Farlej Dekada e shkuar ka dëshmuar një shpërthim të artikujve, paneleve dhe seminareve mbi marrëdhëniet ndërmjet objekteve të njohura kulturore dhe sigurisë kombëtare. Nga “Battlestar Galactica” tek “Harry Potter” dhe nga “Star Wars” tek “Game of Thrones”, fiksoni ka krijuar një fjalor për mësimdhënien, angazhimin dhe madje edhe