Home»Magazine»Kinema & TV»SPECIALE / Rikthehet Gomorra! Gjithçka që duhet të dini për “mbretërinë e krimit” të Napolit

SPECIALE / Rikthehet Gomorra! Gjithçka që duhet të dini për “mbretërinë e krimit” të Napolit

Për të gjithë të apasionuarit pas serisë më të ndjekur italiane, të bazuar në librin e famshëm të Roberto Savianos, Gomorra më në fund rikthehet! Gati për t’u kthyer në Napoli. Mes ndjekjeve me makina e motorrë, personazhe të vjetër dhe aleanca të reja, Bota.al sjell gjithçka që duhet të dini për sezonin e tretë të serialit.

Në botën e Gomorrës, familja është gjëja më e rëndësishme. Në një botë tradhëtish dhe goditjesh, klani është e vetmja gjë që mund të të mbajë. Më poshtë, ja cilat janë 5 familjet e mëdha të Gomorës:

SAVASTANO

Savastanot janë familja më e madhe dhe më e rëndësishme e Scampias dhe Secondiglianos, është prej tyre që nis historia e Gomorrës, dhe po falë tyre që vazhdon. Në fillim të sezonit të parë, fuqia e tyre bëhet aq e madhe, saqë ata bëjnë gjithnjë e më shumë armiq, duke shkaktuar kështu shpërthimin e luftës. Ata udhëhiqen nga Don Pietro, një burrë i zellshëm që interesohet vetëm për prestigjin e familjes së tij. Kryeneçësia e tij, megjithatë …

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *