Home»Sport»Juventusi po interesohet për portierin e kombëtares së Shqipërisë

Juventusi po interesohet për portierin e kombëtares së Shqipërisë

Lajmi që deri dje ka qarkulluar vetëm në formë thashethemesh, ka marrë një hije serioziteti me botimin e tij në të përditshmen italiane “Tuttosport” e ka futur në rrethin e merkatos së Juventusit, klubit që kur hyn në merkato, minimalisht 70% të objektivave i realizon, kjo edhe falë financave të shëndosha. Pikërisht Thomas Strakosha ka përfunduar në objektivin e Juventusit.

Bardhezinjtë kërkojnë një pasardhës për Buffon, duke synuar të ndërtojnë një cikël të mirëfilltë me emrin e ri dhe portieri i Lazios dhe i përfaqësueses shqiptare, është një prej atyre që janë piketuar nga drejtuesit e klubit. Lista e merkatos së Juventus është e përbërë nga 50 emra që monitorohen, pasi mes tyre do të përzgjidhen ata që do të jenë blerjet më të reja të klubit italian.

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *