Home»Bota»ISIS kërcënon djalin e vogël të Donald Trump

ISIS kërcënon djalin e vogël të Donald Trump

Organizata terroriste ISIS ka kërcënuar së fundmi Shtëpinë e Bardhë dhe më saktësisht familjen e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Mbështetës të të ashtuquajturit shtet islamik, ISIS, kanë bërë shpërndarë një informacion në rrjetet sociale në të cilin thuhet

“Të vrasim djalin e vogël të Presidentit Donald Trump”.

Ky kërcënimi i referohet Barron, djalit 11-vjeçar të kreut të Shtëpisë së Bardhë, i ardhur në jetë nga martesa me Melania. Është kjo ajo që shkruan , sajti i cili shpërndan propagandën e ISIS, ku publikohet emri dhe pozita gjeografike e shkollës së djalit të vogël. Melania dhe Barron u transferuan këtë vit në Shtëpinë e Bardhë, pasi djali përfundoi vitin shkollor në Neë York, ku dhe e kishte nisur. Në Ëashington, ai sapo ka nisur të frekuentojë shkollën e tij të re, ndërkohë ende nuk ka ardhur një reagim nga ana e shtëpis së bardhë./Bota.al/

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *