Home»Udhetim & Turizem»Hawai nuk shquhet vetëm për plazhet e bukura por edhe për këto pamje të jashtëzakonshme të vullkanit

Hawai nuk shquhet vetëm për plazhet e bukura por edhe për këto pamje të jashtëzakonshme të vullkanit

Në Hauai përveç se është një vend i bukur dhe i pasur me vende ekzotike ku mund të zhvillohen të gjithë llojet e ndryshme të turizmit së fundmi po lulëzon edhe  një tjetër lloj turizmi, përveç atij tradicional për plazhet dhe kulturën vendase.


Shumë njerëz muajt e fundit kanë  vizituar këtë ishull por jo për të shkuar në  plazhet mahnitëse të ishujve të Paqësorit ata  u drejtohen kratereve dhe llavës së vullkaneve të zonës.
Pamjet nga këto zona janë thuajse jashtëtokësore./ Bota.al

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *