Home»Galeri»Foto»Disa e turpërojnë, të tjerat e nderojnë. A janë këto të gjitha fytyrat e NJERĒZIMIT?

Disa e turpërojnë, të tjerat e nderojnë. A janë këto të gjitha fytyrat e NJERĒZIMIT?

Këto pamje, nuk mund të mos shkaktojnë emocione të forta, edhe për më tëpandjeshmit mes nesh. Janë fotografi të mrekullueshme, përreth botës. Mjeshtëria e këtyre fotografëve ia del që të na ofrojë një panoramë 360 gradëshe të njerëzimit mbi Tokë

Një murg dhe vëllai i tij

Një vajzë palestineze me pushkë, në qytetin e Gazës

Një ushtar

Një nënë dhe bija e saj, të dyja të sulmuara me acid nga bashkëshorti dhe babai

Vogëlushja 3-muajshme me albinizëm, duke fjetur pranë kushërisës në Kinshasa, Kongo

Veshje dhe lyerje tradicionale e trupit nga një djalosh etiopian në tribunë nomade Suri

Një vajzë Jezide mbron familjen nga ISIS, me një pushkë në krahë

Vajzë e fiseve Malagasy ecën mes pemëve në Madagaskar

2-vjeçari ushqen të ëmën, që nuk ka duar

Punëtor miniere kinez

Një baba i alkoolizuar dhe djali i tij

Ashol Pan, gjuetari 13-vjeçar i shqiponjave nga Mongolia

Një fermer i varfër dhe djali i tij, i sapodiplomuar. / Bota.al

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *