Home»Sport»Barcelona në kërkim të një sulmuesi, harron Kutinjon tashmë sytë nga një tjetër futbollistë

Barcelona në kërkim të një sulmuesi, harron Kutinjon tashmë sytë nga një tjetër futbollistë

Skuadra e Barcelonës duket se po vuan shumë për një sulmues, edhe pse Mesi dhe Suarez po bëjnë punën e tyre duke shënuar. Sulmuesi i Liverpulit ishte ëndrra në sirtar e kësaj vere për Barcelonën dhe duket se nuk e ka harruar ende. Por shpresat për Filipe Kutinjon janë shuar dhe blaugranasit po shohin për një tjetër talent.  Thoma Lemar është francezi 22 vjeçari, i cili tashmë është duke u vrojtuar nga Barça.

Por as Arsenal, që e kërkoi me ngulm në verë nuk ka hequr dorë dhe do të tentojë sërish afrimin e tij në muajin janar. Nga ana tjetër edhe Liverpool po kërkon për një profil të tillë si ai i francezit, për të zëvendësuar Filipe Kutinjon, që është thuajse i larguar nga ‘Anfield Road’.

Barcelona ka parë që të parakalohet nga PSG-ja në garën për afrimin e Kutinjos dhe menjëherë ka përgatitur planin B, që është pikërisht futbollisti i Monakos, Thomas Lemar. Vlera e kartonit të tij është rreth 70 milionë euro, por përfshirja e disa klubeve me potencë në garë, mund të sjellë një rritje të çmimit.

Komentoni

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *